1. خانه
  2. کاربرد ازن ژنراتور در اتاق دود تخم مرغ

کاربرد ازن ژنراتور در اتاق دود تخم مرغ

از ازن جهت کاهش میزان آلودگی و ممانعت از نفوذ باکتری ها و هر گونه میکروارگانیسم به داخل پوسته تخم مرغ و جلوگیری از انتشار باکتری ها روی پوسته تخم مرغ هایی که در انکوباتور قرار می گیرند، استفاده می شود.

تخم مرغ ها را بلافاصله پس از تخم گذاری، در اتاق گاز با ضدعفونی کننده هایی همچون پرمنگنات پتاسیم و فرمالدئید ضدعفونی می کنند.در حال حاضر به جای استفاده از مواد شیمیایی سمی و مضر، با در اختیار داشتن یک دستگاه ازن ژنراتور و با استفاده از هوا به عنوان منبع تغذیه، بدون هیچ گونه هزینه ثانویه از قبیل خریداری مواد شیمیایی و هزینه تأسیسات، می توان عمل گندزدایی را با بهترین گندزدای موجود انجام داد.

مزایای گاز ازن در ضدعفونی تخم مرغ:

  • طیف اثر بخشی ازن بسیار وسیع و بر روی باکتری، ویروس، قارچ، تک یاخته، جلبک، کپک، مخمر، سخت پوستان، کیست و اسپور میکروارگانیسم ها مؤثر است .
  • قدرت اکسیداسیون و ضدعفونی کردن ازن، ۵۰ بار بیشتر از پرمنگنات پتاسیم است .
  • نیمه عمر ازن بسیار کوتاه و در دماهای پایین تأثیر و ماندگاری ازن به مراتب بیشتر است؛ لذا دیگر نیازی به گرم کردن اتاق گاز مطابق با روش های معمول نیست.
  • ازن باقی مانده مضری از خود به جای نمی گذارد و ضمن از بین بردن هر گونه بوی نامطبوعی، از نظر ایمنی نیز پرسنل مشکلی برای پرسنل ایجاد نخواهد کرد.
  • ازن با صرف یک هزینه ثابت در همان محل تولید و مصرف می شود؛ لذا مانند کلر نیازی به خرید، حمل و نقل، انبارداری و هیچ گونه ماده مصرفی ندارد .
۰۹۱۰۳۶۶۷۲۱۲
فهرست
واتساپ